Як впливають музичні ігри на розвиток дитини?
Дитину потрібно розвивати в усіх напрямках. Музичні інструменти та відповідні ігри допоможуть поліпшити сприйняття звуку і розвинути почуття ритму. У малюка буде формуватися музичний смак і творчі навички. Ознайомтесь та обирайте гру яка вам сподобається.
Першим «зануренням» в музику можуть бути прості ігри з підручними матеріалами. Наприклад, покажіть дитині, як можна стукати дерев’яною ложкою по каструлі або скляній поверхні. При цьому різні звуки будуть виникати, якщо вдарити по порожній склянці і той, що наповнена водою.
Також можна постукати ложками одна об одну, після чого запропонувати малюкові виконати аналогічну дію. Для залучення уваги дітей, які ще не вміють ходити, найкраще підійдуть брязкальця. Ви можете гриміти за спиною або показувати дитині, щоб він бачив, звідки виходить звук. Змінюйте ритм і гучність під час гуркоту, при цьому спостерігайте за реакцією.
Справжні інструменти
Коли малюк підросте, можна навчити його виділяти різні інструменти. Візьміть дерев’яні ложки, дзвіночки, тріскачки. Нехай дитина вгадає, на якому саме інструменті ви граєте, не забувайте похвалити малюка після правильної відповіді.
Кращим способом для розвитку музичного слуху стане гра на різних простих інструментах. Ви можете обрати:
• трикутник;
• бубон;
• маракаси;
• барабан.
Коли дитина навчиться основним технікам гри, ви зможете розучити з ним прості мелодії і організувати домашній оркестр. Для дітей старшого віку можна вибирати більш складний музичний інструмент і віддати його займатися з репетитором або в музичну школу. Там дитина навчиться не тільки правильній грі, але і спілкуванню в колективі.
Головна умова – не змушувати. Якщо обраний гурток не подобається, краще відкласти заняття або перевести на інший напрямок. Діти, які займаються неулюбленною справою, не отримуватимуть від нього задоволення і незабаром припинять заняття самостійно.
Симулятор
Якщо бажання зіграти на музичному інструменті є, а самого інструменту в будинку немає, можна спробувати різні симулятори онлайн. Для майбутніх піаністів підійде гра «Плитки фортепіано». Вона допоможе зіграти найнеймовірніші мелодії зі свого смартфона або комп’ютера.
На екрані з’являються плитки у вигляді клавіш, на які потрібно натискати. При цьому буде народжуватися мелодія, і чим далі ви будете грати, тим більше мелодій буде відкрито. Заробляйте монети і тренуйте реакцію, не витрачаючи гроші на додаткові заняття з педагогами. У мережі Інтернет запропоновано безліч симуляторів, які навчать основам гри на гітарі, ударних та інших інструментах.